رفتن به محتوای اصلی

شرکت فناوران ساخت آزمای هوشمند

شرکت فنی مهندسی فناوران ساخت آزمای هوشمند با نام تجاری F.S.H.smart از سال 1393 فعالیت خود را در زمینه  طراحی سیستم هوشمند گرمایش موتورخانه، با هدف مدیریت مصرف انرژی ساختمان، آغاز کرد. این شرکت توانسته است با شناسایی پتانسیل ها و معایب سیستم های تاسیسات کنونی که در اغلب مجتمع های مسکونی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و با تکیه بر تجارب و توان مهندسان خود که نشات گرفته از تخصص و تحصیلات دانشگاهی و سال ها تجربه در زمینه تعمیر، نگهداری و اجرای تاسیسات می باشد، موفق به طراحی و اجرای سیستم های جدیدتر و به روزتر هوشمندسازی در زمینه های مختلف تاسیسات گردد.   بدین صورت علاوه بر کاهش موثر مصرف انرژی و آلایندگی حاصل از احتراق در مجموعه های ساختمانی و صنعتی ، با ایجاد امکان مانیتورینگ از راه دور، سهم به سزایی در کنترل بهتر نحوه عملکرد تجهیزات و در نتیجه کاهش هزینه های نگهداشت آن ها داشته باشد.

با ما تماس بگیرید

ایمیل : info@fsh-smart.ir
تلفن :32283092-024
آدرس : دانشگاه زنجان - مرکز رشد واحدهای فناوری طبقه همکف واحد G6

موقعیت مکانی ما

024-322-830-92 info@fsh-smart.ir
شرح محصول

سیستم هوشمند گرمایش موتورخانه (FSH-H01)

 • سیستم هوشمند موتورخانه شرکت فناوران ساخت آزمای هوشمند (FSH-H01) مبتنی بر سیستم کنترل میکروپروسسوری PLC طراحی و ساخته می شود.
 • عدم نویزپذیری، عمر طولانی قطعات، دقت عملکرد بالا و قابلیت ارتقا سیستم از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری، از جمله مزایای سیستم های میکروپروسسوری در مقایسه با مدل هایی که بر پایه میکروکنترلر طراحی شده اند، می باشد.
 • این سیستم در محل موتورخانه نصب می شود و قابلیت اطمینان بالایی از لحاظ مقاومت در برابر حرارت و رطوبت محیط و عدم تداخل در کارکرد سایز تجهیزات را دارا می باشد.
 • این سیستم مجهز به نمایشگر HMI لمسی در محل موتورخانه جهت مانیتورینگ نحوه عملکرد تاسیسات اعم از دیگ ها و پمپ ها و … و اعمال تغییرات مختلف می باشد.
 • قابلیت کنترل از راه دور سیستم با استفاده از شبکه اینترانت داخلی و همچنین تحت وب فراهم می باشد.
 • امکان تامین شرایط مطلوب دمایی برای ساکنین مجموعه با لحاظ شرایط اقلیمی متفاوت کشور و با در نظر گرفتن نوسانات دمایی در طول شبانه روز، در این سیستم فراهم گردیده است که این خود نقش به سزایی در کاهش مصرف انرژی مجموعه ایفا می کند.
 • امکان زمانبندی کارکرد سیستم هوشمند با توجه به نوع کاربرد مجموعه مورد استفاده از جمله: اداری، مسکونی یا صنعتی و… در این سیستم فراهم گردیده است که با استفاده از این ابزار نیز به طور قابل ملاحظه ای، مصرف انرژی مجموعه قابل کنترل می باشد.
 • قابلیت اعلان خطا در کارکرد دیگ ها، پمپ ها، خطر یخ زدگی تجهیزات موتورخانه و اطلاع رسانی آن ها به مسئول تاسیسات مجموعه، از طریق سیستم مانیتورینگ و ارسال پیامک، از ویژگی های این سیستم می باشد.
 • اعلان نشتی گاز طبیعی و مونواکسید کربن (CO) و همچنین آتش سوزی و حریق در محل موتورخانه از دیگر قایلیت های ایمنی این سیستم برای مجموعه می باشد.
 • از دیگر قابلیت های سیستم هوشمند موتورخانه شرکت ساخت آزما (FSH-H01) می توان به امکان کارکرد Cascade (آبشاری) تجهیزات اشاره کرد که تاثیر به سزایی در کاهش استهلاک و هزینه های نگهداشت مجموعه دارد.

 سیستم هوشمند موتورخانه شرکت ساخت آزما یک سرمایه گذاری مناسب

 • بر اساس بررسی های صورت گرفته طی دوره های سرمایی مختلف نمودارهای زیر مصرف گاز، درصد کارکرد مشعل ها و میزان تولید آلایندگی یک موتورخانه مجتمع اداری را در دو حالت هوشمند و غیر هوشمند مقایسه می کند.
 • کاهش حداقل 35 درصدی مصرف انرژی در کاربری اداری، کاهش 25 درصدی در کاربری های آموزشی مانند دانشکده ها، مدارس و صنایع و کاهش20 درصدی در کاربری های و مسکونی و خوابگاهی.
 • استفاده از سیستم های هوشمند شرکت ساخت آزما هدر رفت سرمایه نیست،بلکه یک نوع سرمایه گذاریست. از یک طرف کاهش هزینه ناشی از کاهش موثر مصرف انرژی (گاز و برق) مجموعه و از طرف دیگر کاهش هزینه های استهلاک تجهیزات به موجب کاهش زمان روشن و خاموش شدن متوالی تجهیزات، استفاده از این سیستم را کاملا اقتصادی کرده است. به طوری که هزینه اولیه صرف شده جهت تهیه سیستم در مدت 2 الی 3 سال بعد به طور کامل از محل صرفه جویی ها باز گردانده می شود و در سال های آتی استفاده از این سیستم صرفا جنبه صرفه جویی دارد.
 • کاهش انتشار گازهای حاصل از احتراق از جمله ( دی اکسید کربن و مونو اکسید کربن) به سبب کاهش زمان روشن بودن دیگ ها به موجب استفاده از سیستم هوشمند، مزیت مهم دیگر این سیستم محسوب می شود که از لحاظ زیست محیطی تاثیر به سزایی در کاهش گرمایش زمین دارد.
مطالب مرتبط

توضیحات تکمیلی محصول را می توانید از این قسمت دانلود کنید

اشتراک گذاری
برگشت به بالا