رفتن به محتوای اصلی

شرکت فناوران ساخت آزمای هوشمند

شرکت فنی مهندسی فناوران ساخت آزمای هوشمند با نام تجاری F.S.H.smart از سال 1393 فعالیت خود را در زمینه  طراحی سیستم هوشمند گرمایش موتورخانه، با هدف مدیریت مصرف انرژی ساختمان، آغاز کرد. این شرکت توانسته است با شناسایی پتانسیل ها و معایب سیستم های تاسیسات کنونی که در اغلب مجتمع های مسکونی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و با تکیه بر تجارب و توان مهندسان خود که نشات گرفته از تخصص و تحصیلات دانشگاهی و سال ها تجربه در زمینه تعمیر، نگهداری و اجرای تاسیسات می باشد، موفق به طراحی و اجرای سیستم های جدیدتر و به روزتر هوشمندسازی در زمینه های مختلف تاسیسات گردد.   بدین صورت علاوه بر کاهش موثر مصرف انرژی و آلایندگی حاصل از احتراق در مجموعه های ساختمانی و صنعتی ، با ایجاد امکان مانیتورینگ از راه دور، سهم به سزایی در کنترل بهتر نحوه عملکرد تجهیزات و در نتیجه کاهش هزینه های نگهداشت آن ها داشته باشد.

با ما تماس بگیرید

ایمیل : info@fsh-smart.ir
تلفن :32283092-024
آدرس : دانشگاه زنجان - مرکز رشد واحدهای فناوری طبقه همکف واحد G6

موقعیت مکانی ما

024-322-830-92 info@fsh-smart.ir
شرح محصول

سیستم کنترل و پایش اتاق های سرور (FSH-S01)

  • در اتاق های سرور از رک ها به عنوان تجهیزات پردازش و ذخیره میلیون ها داده اطلاعاتی استفاده می شود. به سبب حساسیت بالای عمر این تجهیزات در مقابل دما و رطوبت و همچنین هزینه های بالای راه اندازی و نگهداری آن ها، لزوم پایش مستمر وضعیت این اتاق ها با استفاده از یک سیستم کنترل و مانیتورینگ هوشمند ضروری می باشد.
  • این سیستم طبق استاندارد ASHRAE TC9.9 آمریکا جهت محافظت از اتاق های سرور طراحی گردیده است. بر اساس این استاندارد دمای رک ها بایستی در محدوده 18 تا 27 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی محیط در محدوده 40 تا 60 درصد نگه داشته شود.
  • محل سنسورهای دما طبق این استاندارد برای هر رک 6 عدد و در قسمت های بالایی، میانی و پایینی، پشت و جلوی رک ها تمهید شده است.
  • امکان اتصال سیستم تهویه اتاق به سیستم هوشمند به منظور کنترل بهتر دما و رطوبت نسبی محیط.
  • قابلیت اتصال دتکتورهای تشخیص دود اتاق جهت اعلان حریق.
  • امکان کنترل تردد به اتاق با استفاده از سنسور باز و بسته شدن درب اتاق جهت افزایش امنیت اتاق.
  • با استفاده از این سیستم امکان تشخیص نشتی آب به اتاق با استفاده از سنسورهای نشتی آب در رینگ های آب اطراف اتاق وجود دارد.
  • در صورت بروز هر گونه خطا در پارامترهای حیاتی اتاق سرور از جمله دما، رطوبت نسبی، نشتی آب، آتش سوزی، ورود غیر مجاز به اتاق، از کار افتادن سیستم تهویه مطبوع و موارد دیگر از طریق آژیر محلی، صفحه مانیتورینگ از راه دور، پیامک و ایمیل به اپراتور مربوطه اطلاع داده می شود، تا در سریعترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام گردد.
  • با استفاده از این سیستم قابلیت Cascade کردن سیستم های سرمایش و تهویه اتاق وجود دارد که به نوبه خود تاثیر به سزایی در کاهش مصرف انرژی و استهلاک تجهیزات دارد.
  • در این سیستم به صورت آنلاین و لحظه به لحظه دماهای رک ها و رطوبت نسبی محیط پایش می شود و در صورت انحراف از رفتار عادی این داده ها، می توان مشکل احتمالی را برطرف کرد تا از بروز صدمات جبران ناپذیر جلوگیری به عمل آورد.
مطالب مرتبط

توضیحات تکمیلی محصول را می توانید از این قسمت دانلود کنید

اشتراک گذاری
برگشت به بالا